Ніхто не застрахований від такої неприємності як дорожньо-транспортна пригода. Подія неприємна, а ще коли є значні матеріальні збитки та пошкоджені транспортні засоби, є пострадавші все це поглиблює суть проблеми. По перше необхідно заспокоїтися та виконати першочергові та необхідні заходи передбачені Правилами дорожнього руху України:

пункт 2.10. У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил;

в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

 

Крім того необхідно зазначити, що важливим є фіксація відомостей які в майбутньому можуть бути доказами по справі (адміністративній та кримінальній):

 1. Записати прізвище, імя, адреси, номер телефону свідків пригоди та учасників ДТП.
 2. Провести фотографування місця пригоди, пошкоджених транспортних засобів та обєктів, сфотографувати слідову інформацію.
 3. Оглянути місце та визначитися чи є на будівлях які знаходяться поблизу камери зовнішнього спостереження

По приїзду працівників міліції брати участь в огляді місця події та уважно слідкувати за провенденими вимірами. Після проведення огляду Вам запропонують поставити підпис у протоколі огляду місця пригоди та у схемі яка є додатком та невідємною частиною протоколу. Для участі в огляді бажано запросити юриста/адвоката для надання юридичної допомоги. Після складання протоколу, схеми, проведення всіх необхідних вимірів Вам запропонують проїхати до районного відділу міліції чи ВДАІ для складання первинних пояснень та направлять Вас до медичного закладу для встановлення наявності чи відсутності стану спяніння (алкогольного, наркотичного та ін.).

Якщо ви не впевнені які пояснення потрібно давати памятайте: у відповідності до статті 63 Конституції України особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист. Тобто ви маєте права давати пояснення за участі захисника, який надасть Вам необхідну правову допомогу. 

Важливо: На протязі 3 днів повідомити до страхової компанії (Вашої та іншого учасника) про подію ДТП. Це дасть можливість визнанній у встановленому порядку винній особі відшкодувати збитки майну та здоровю особи за рахунок страхової компанії.

Якщо особа яка вчинила дорожньо-транспортну пригоду буде визнанана винною у порушенні правил дорожнього руху України вона може бути притягнута до наступних видів відповідальності:

1. До адміністративної відповідальності - якщо внаслідок ДТП пошкоджено майно, а здоровью потерпілого завдані лише тілесні ушкодження легкого ступеня тяжкості.

стаття 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення:  Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

2. Кримінальна відповідальність - наступає якщо потерпілому внаслідок ДТП були спричинені тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості та тяжкі тілесні ушкодження.

стаття 286 Кримінального кодексу України: Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами 

1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або  експлуатації транспорту особою,  яка керує транспортним засобом,  що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, - карається  штрафом  від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів  доходів  громадян  або  виправними роботами на строк до двох  років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі  на  строк  до  трьох  років,  з  позбавленням права керувати транспортними  засобами  на  строк  до трьох років або без такого. 

2. Ті самі діяння,  якщо вони спричинили  смерть  потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, - караються позбавленням  волі  на  строк  від  трьох до восьми років з позбавленням  права  керувати  транспортними  засобами  на строк до трьох років або без такого.

3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, - караються  позбавленням  волі  на  строк  від п'яти до десяти років  з  позбавленням  права  керувати  транспортними засобами на строк до трьох років. 

Детально ознайомитися з Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адмінітративні правопорушення маєте можливість на сторінці сайту: Законодавство.

Якщо ви:

 • Стали учасником ДТП
 • Вважаєте себе винним або не винним в ДТП
 • У Вас вилучили посвідчення водія та реєстраційні документи на автомобіль
 • Вилучили транспортний засіб (автомобіль, мотоцикл, мопед і ін.)
 • Склали протокол про адміністративне правопорушення
 • Викликають до суду, міліції, прокуратури
 • Погрожують обрати запобіжний захід
 • Вам завдано матеріальнго, морального збитку, пошкоджено Ваше майно

Вам необхідно звернутися за юридичною допомогою яка полягає в:

 • Наданні кваліфікованої юридичної консультації
 • Участі захисника/представника у огляді місці події, складанні протоколу огляду та схеми
 • Участі при отриманні пояснень
 • Домопога у повернені документів, посвідчення водія, реєстраційних документів на автомобіль
 • Допомога при поверненні вилученого транспортного засобу
 • Захист, представництво інтересів в міліції, судах всіх інстацій
 • Складання позовниз заяв, скарг, клопотань та інших процесуальних документів
 • Позитивного вирішенні справи 

Кваліфікована допомога юриста по лінії дорожньо-транспортних пригод у м. Кривому Розі та Криворізькому районі:

т. (068) 0564482

м. Кривий Ріг вулиця Мелешкіна б. 4

Адреса в інтернеті: http://xn--80aaagbl7b2ad9ah.com.ua/